Masz pytania, zadzwoń! +48 89 715 08 00

System Patent Standard

System Patent firmy Neotherm jest zestawem wyrobów wysokiej jakości do wykonywania ociepleń ścian zewnętrznych budynków metodą bezspoinową (zwaną również BSO lub ETICS) na podłożach nośnych. System Patent składa się z odpowiednio do siebie dobranych elementów stanowiących dopasowaną do siebie integralną całość w sposób zapewniający jego funkcjonowanie i trwałość eksploatacyjną. Składa się on z odpowiednich płyt styropianowych firmy Neotherm, zapraw klejowych, tynkarskich, siatek z włókna szklanego, łączników mechanicznych i farb elewacyjnych. Tylko prawidłowe zastosowanie kompletnego systemu daje gwarancję współpracy poszczególnych jego elementów, zapewnia bezpieczeństwo pożarowe budynków w zakresie nierozprzestrzeniania ognia przez fasady a przede wszystkim zapewnienia najlepsze parametry techniczne i użytkowe wykonanego ocieplenia. Jest to ekonomiczne i trwałe rozwiązanie techniczne dla domów jednorodzinnych, budynków wielorodzinnych, budynków użyteczności publicznej i przemysłowych. Zalecany jest jako kompleksowe docieplenie w budownictwie tradycyjnym, energooszczędnym i pasywnym.
Kompletny zestaw materiałów do wykonania ociepleń – zapewnia pełną i sprawdzoną na etapie badań kompatybilność wszystkich elementów składowych, co jest szczególnie istotne w trakcie kolejnych lat eksploatacji systemu. W układzie ociepleniowym można stosować zaprawy klejące do mocowania płyt EPS i wykonywania warstwy zbrojonej oraz tynki cienkowarstwowe w dowolnej konfiguracji (zamiennie), w zależności od potrzeb danej inwestycji. 
System Patent dzięki szerokiej gamie wyrobów wysokiej jakości pozwala na spełnienie potrzeb nawet najbardziej wymagających inwestorów.
Objęty jest Europejską Oceną Techniczną nr ETA 15/0899 oraz posiada klasyfikację nierozprzestrzeniania ognia (NRO) - ze wszystkimi rodzajami wypraw tynkarskich i płytami styropianowymi o grubości maksymalnej aż do 30 cm.
 
System Patent Standard pozwala na:
 • nadanie przegrodom budowlanym wymaganej izolacyjności cieplnej,
 • obniżenie kosztów eksploatacji budynków i podniesienie komfortu użytkowników,
 • zwiększenie trwałości ścian zewnętrznych,
 • zabezpieczenie przegrody przed rozwojem grzybów i alg,
 • nadanie estetycznego wyglądu elewacji poprzez zastosowanie różnorodnych tynków i farb.

 1. Zewnętrzna ściana budynku
 2. NeoGrunt Patent Emulsja Gruntująca
 3. Klej do przyklejania styropianu Neoklej Patent NK01, NK02, NK04
 4. Płyty styropianowe Neofasada lub Neographite Fasada
 5. Klej do przyklejania styropianu i zatapiania siatki Neoklej Patent NK02, NK04
 6. Siatka zbrojąca Neotherm 145 lub Neotherm 160
 7. Podkład tynkarski NeoGrunt Patent
 8. Wyprawa tynkarska NeoTynk Patent
 9. Farba NeoColor Patent